o pivovaru      o pivu      zajímavosti      kontakt      blog

PIVO, KTERÉ ZRAJE V SUDECH
I NĚKOLIK LET

Zapomeňte na ležák. Díky unikátní mikroflóře ovlivňující kvašení, v chuti výrazně dominuje osvěžující kyselinka a má určitý vinný charakter. Dubové sudy dodávají netradiční chutě připomínající např. sherry, vanilku a další koření. Je to pivo, které stojí za to vychutnat si v klidu a pohodě. Podobně jako dobré víno.

Ovocné pivo bez kompromisů

Neobyčejné pivo, ve kterém se snoubí lahodný pivní základ se šťavnatým, vyzrálým ovocem. Dobré ovoce vyžaduje dobrého partnera. Na základ piva Fly with me používáme 9-18 měsíců zrající, spontánně kvašené pivo. Před ovocnou sezónou připravíme kupáž a pivo necháme nějaký čas zcelit. Teprve poté přidáme celé ovoce, na kterém několik měsíců leží a dále zraje. Vůně je silná až omamná. V chuti se projevuje harmonická kyselina podtržená lahodnou, plnou, ovocnou chutí.

Meruňkové – používáme 3 druhy meruněk, abychom dosáhli té správné vůně a chutě. Toto ovoce je pro náš jihomoravský region typické a samozřejmě se zásobíme u místních sadařů.
Višňové – višně jsou klasikou, která nesmí chybět. Voňavé, šťavnaté, lahodné. I višně získáváme od moravských pěstitelů, žádný dovoz.

Otevřete mysl a nechte se unést!

Když dáte dohromady půvab dřeva a nespoutanost divokých kvasinek mikulovské vinařské oblasti, dostanete naše unikátní pivo Meditation.

Kupáž připravujeme z divokého víceletého a mladého piva. Tato kombinace zajišťuje optimální chuťovou rovnováhu. Výsledkem je osvěžující nápoj s velmi jemnou kyselinou a decentním vinným charakterem. Část, která zraje až 2 roky ve francouzských dubových sudech po skvělém Bordeaux, dodává typické kořenité a dřevité tóny. Ta mladší část pak celek zjemňuje a vyvažuje, do sucha prokvašené, tělo piva.

Meditation doporučujeme pro zkušenější degustátory.

Pivo, u kterého využíváme naše vinohrady i vinařskou praxi.

Pro přípravu piva Tears of St. Laurent jsme vybrali odrůdu Svatovavřinecké pro její lahodné aroma i chuť. Naše vlastní jihozápadní trať protkaná vápencovým kamenem má dostatek slunce a pivo má díky této odrůdě hroznů až švestkovou chuť. Než dáme hrozny do připraveného pivního základu, zbavíme je třapin, ale slupku bobulí ponecháme. Pivo zraje 18 až 24 měsíců v dubových sudech, ve kterých před tím zrálo právě Svatovavřinecké. V poslední fázi přípravy pivo nalahvujeme, necháme ještě nějakolik měsíců zrát.

Díky spontánnímu kvašení a zakomponování několika vinařských technik je chuť velmi bohatá. Každým douškem objevujete další a další vrstvy. Chce to čas nechat se prostoupit všemi vjemy. Barva je díky hroznům Svatovavřinecké krásně narůžovělá, kyselinka střední. Osvěžující, lahodně ovocité.

Pivo Tears of Saint Laurent doporučujeme pro všechny, kteří si nejsou jisti, se kterými divokými pivy začít.

Pivní speciál sametově hebké chuti. Vyzkoušejte jak chuť piva ovlivní souhra spontánního kvašení s vinnými kvasinkami!

Co můžete v případě Veritas čekat? Spontánně zaočkované pivo je ve vhodnou dobu sekundárně zakvašeno vybranými vinnými kvasinkami. Kvašení je pomalé a velmi dlouhé. Před lahvováním se vytvoří kupáž, tedy kombinace starších ročníků s mladšími. Dosáhne se tím optimální chuťové rovnováhy. Po nalahvování probíhá kvašení v lahvi, kde dalších minimálně 12 měsíců zraje. Velmi pomalé kvašení a speciální školení rukou zkušeného vinaře dodává pivu krásně jemné aroma i chuť. Souhru chutí pak lehce podtrhuje decentní kyselinka.

Veritas je pivo vyráběné dle naší vlastní originální receptury. Díky speciálním vinařským postupům a kupáži je dosaženo maximálně vyvážené chuti. Jednotlivé šarže odlišujeme čísly. Ty se liší i metodou přípravy a tím i zcela odlišným chuťovým projevem.

Doporučujeme pro všechny, i začátečníky.

Vynikající pivní želé vyrobené z divoce kvašeného meruňkového (nebo višňového) piva. Jedná se o čistě přírodní produkt bez aromat či jiných zbytečných konzervantů! Chuť je výrazně ovocná, meruňkově (višňově) sladká s příjemnou kyselinkou. Přesto pivní základ nezapře. Začněte den s ovocným pivem (na toastu)! Vynikající jako doplněk k sýrům typu Camembert. Konzistence želé je srovnatelná s marmeládou. Neobsahuje alkohol.

Originální cibulové chutney kombinuje tradiční chuť cibule a netradiční chuť divoce kvašeného piva. Chcete se blýsknout na grill party něčím jedinečným? Ke grilovanému masu či burgerům můžeme z vlastní zkušenosti jen doporučit. Jedná se o čistě přírodní produkt bez aromat či jiných zbytečných konzervantů! Neobsahuje alkohol.

Cibulovo - pivnímu chutney jsme zcela propadli. Variace s bílou cibulí, karamelem a rozinkami je spíše pro milovníky netradičních chutí. Je to jedna z našich nejoblíbenějších kombinací. Samozřejmě bez aromat či jiných zbytečných konzervantů. Doporučujeme k sýrům typu Roquefort nebo Tvarůžkům. Neobsahuje alkohol.